Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Magia

Go down 
AutorWiadomość
Adminka
Admin
Adminka


Liczba postów : 25
Join date : 11/06/2010

Character sheet
Profesja:: admin
Wiek::
Majątek::

Magia Empty
PisanieTemat: Magia   Magia I_icon_minitimeSob Cze 12, 2010 7:21 pm

W Coronie magia jest na porządku dziennym. Każdy ją akceptuje jako integralną cześć otaczającego nas świata. Dopiero ostatnio kiedy magia znowu zaczyna zagrażać królestwu mieszkańcy zaczynają być uprzedzeni do magów.

Magia czerpana jest z sił bogów zajmujących się poszczególnymi dziedzinami. Stąd magowie to najczęściej ludzie silnie wierzący, odbierający magię jako niepodważalny dowód istnienia bóstw.

Każdy mag jest w stanie opanować tylko jedną szkołę magii, do której ma największe predyspozycje. Znane są przypadki w legendach o magach, którym udało się opanować dwie szkoły magii, ale są to wyjątki potwierdzające regułę.

Aby przywołać zaklęcie, trzeba wypowiedzieć formułkę lub nazwę zaklęcia i wykonać odpowiednie do zaklęcia gesty.

Magia dzieli się na kilka rodzajów.

- Biała Magia
- Czarna Magia
- Szamanizm Wody
- Szamanizm Ognia
- Szamanizm Powietrza
- Szamanizm Ziemi

Listy poszczególnych zaklęć znajdują się w innych tematach.

Biała Magia
Biała Magia czerpie moc z siły dobrych bogów. Jest to magia typowo ochronna i defensywana. Biała magia może szkodzić tylko demonom, zombie i innym plugawym odszczepieńcom powstałym z chaosu. Adepci białej magii specjalizują się w uzdrawianiu, ochronie i zwalczaniu sił nieczystych. Zaklęciami białej magii bardzo sprawnie posługują się smoki i Hertasi.

Czarna Magia
Magia odwołująca się do sił chaosu i demonów. Z reguły są to zaklęcia destruktywne, niszczące. Czarna magia jest jedną z najbardziej kapryśnych rodzai magii ze względu na charakter demonów.

Szamanizm polega na całkowitym zjednoczeniu się maga z żywiołem. Poświęcają swoje istnienia bożkom swojego żywiołu poprzez niego mając kontakt z elementem nad, którym chcą władać.

Szamanizm Wody
Adepci biorą swoją moc z zjednoczenia z żywiołem poprzez bożka żywiołu Terunga. Magia wody jest zazwyczaj magią destruktywną lub spowalniającą.

Szamanizm Ognia
Adepci biorą swoją moc ze zjednoczenia z żywiołem poprzez bożka żywiołu Infera. Magia ognia ze wszystkich jest magią najbardziej destruktywną.

Szamanizm Powietrza
Adepci biorą swoją moc ze zjednoczenia z żywiołem poprzez bożka żywiołu Siere. Magia powietrza jest zarówno destruktywna jak i ochronna.

Szamanizm Ziemi
Adepci biorą swoją moc ze zjednoczenia z żywiołem poprzez bożka żywiołu Bepha. Magia ziemi jest zarówno destruktywna jak i ochronna.
Powrót do góry Go down
 
Magia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Magia-
Skocz do: